prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 MUHAMMEDI (A.S.)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: MUHAMMEDI (A.S.)   Mon Mar 01, 2010 3:03 pm

SHEJH SA’ADI SHIRAZI

(1213-1293)MUHAMMEDI (a.s.)Ai

Nė mėnyrėn

Mė tė mirė

Popullin e udhėzoi.Ai

Nė mėnyrėn

Mė tė bukur

Bukurinė e dėshmoi.Ai

Nė tėrėsi ishte mirėsi,

Mbi te qoftė paqja,

Dhe mbi Familjen e Tij.Pėrktheu nga anglishtja:

Mexhid YVEJSI, Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
MUHAMMEDI (A.S.)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Forumi Kulturor :: Poezi-
Kėrce tek: