prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 TEOLOGU DHE MISTIKU

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: TEOLOGU DHE MISTIKU   Fri Apr 02, 2010 10:54 am

TEOLOGU DHE MISTIKU

Teologu
E pėrshkruan sheqerin
Dhe i thotė vetvetes:
Sa ndjej kėnaqėsi.

Kurse mistiku, jo vetėm
Qė ndjenė kėnaqėsi
Por, ai kėnaqėt
Me ėmbėlsinė e tij.

Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid YVEJSI, Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
TEOLOGU DHE MISTIKU
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Forumi Kulturor :: Poezi-
Kėrce tek: