prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Irani nė vendin e parė nė kongresin botėror tė mjekėsisė bėrthamore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Irani nė vendin e parė nė kongresin botėror tė mjekėsisė bėrthamore    Tue Oct 12, 2010 11:50 pm

Irani nė vendin e parė nė kongresin botėror tė mjekėsisė bėrthamore

Teheran-(IRIB) -

Republika Islamike e Iranit A prezantuar 52 artikuj nė federatėn ndėrkombėtare tė mjekėsisė bėrthamore dhe biologjike zuri vendin e parė mes 85 vendeve tė botės. Dr. Mohsen Sageri, drejtor i qendrės studimore tė mjekėsisė bėrthamore deklaroi se nė kėtė kongres pas Iranit janė renditur Kina, India dhe Afrika e Jugut. Nė kongresin e mėparshėm qė u zhvillua nė vitin 2006, Irani zuri vendin e 7 mes 70 vendeve pjesėmarrėse. Sipas dr. Sageri kongresi botėror i mjekėsisė bėrthamore zhvillohet nė dy nivele tė specialistėve dhe teknicientėve dhe pjesėmarrja e vendeve nė kėtė forum tė rėndėsishėm shkencor ėshtė zgjeruar shumė.

(IRIB)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Irani nė vendin e parė nė kongresin botėror tė mjekėsisė bėrthamore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: E Pergjithshme :: Lajmerime-
Kėrce tek: