prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pesė kėshilla

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Pesė kėshilla   Wed Dec 29, 2010 12:37 pm


PESĖ KĖSHILLAIMAM MUHAMMED EL-BAKIR

(676-733)Nėse kanė vepruar me pasaktėsi

Ti mos u bėn tė tjerėve padrejtėsi.Nėse tė ka tradhtuar ndonjėri

Ti mos tradhto askėnd, asnjeri.Nėse tė kanė quajtur rrenacak

Ti mos u bėn i egėr, shtazarak.Nėse tė kanė lėvdėruar

Ti mos u bėn i ngazėlluar.Nėse tė kanė kritikuar

Ti mos u bėn i shqetėsuar.Pėrktheu nga anglishtja:

Mexhid YVEJSI, Gjakovė(Botuar nė gazetėn “Drita Islame”

Nr.12 (335), f.15, Tiranė, Dhjetor 2010
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pesė kėshilla
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kėshilla shėndetsore, reēeta dhe gjėra tjera pėr trupin
» Raimonda MALEĒKA :Pesė yje shqiptarie
» Blendi Fevziu e bėn "pėr pesė pare" Ministren e Brendshme tė Maqedonisė Janullovska!
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...
» Agim Gashi:Nė pesė vjetorin e shuarjes sė Sali Bajres mė 13 dhjetor 2006

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Forumi Kulturor :: Poezi-
Kėrce tek: