prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vatikani nuk e ka ndėrmend ta njohė Kosovėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Vatikani nuk e ka ndėrmend ta njohė Kosovėn    Fri Dec 31, 2010 11:04 pm


Vatikani nuk e ka ndėrmend ta njohė Kosovėn

Qėndrimi i Vatikanit rreth njohjes sė Kosovės mbetet i pandryshueshėm.
Ambasadori i kėtij vendi nė Beograd, Orlando Antoni, e arsyetoi kėtė qėndrim me raportet e shkėlqyeshme tė Selisė sė shenjtė dhe Serbisė.
Ai theksoi se vetėm 4 pėr qind e popullatės nė Kosovė janė katolikė.
Antonini shtoi se Vatikani nuk do tė ndryshojė qėndrimin nėse tregohen tė sakta pohimet e Kėshillit tė Evropės pėr krimin e organizuar nė Kosovė.
Sipas tij, edhe qėndrimi i pjesės tjetėr tė bashkėsisė ndėrkombėtare nuk do tė ndryshojė deri nė pėrfundimin e bisedimeve tė paralajmėruar nė mes Prishtinės e Beogradit.
Pėrfaqėsuesi i Vatikanit nė Serbi nuk e pėrjashton mundėsinė e vizitės sė Papės Benediktit XVI nė vitin 2013
Klan Kosova
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vatikani nuk e ka ndėrmend ta njohė Kosovėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sylejman Aliu:Pėrse Dik Marti nuk pėrmend krimet serbe mbi shqiptarėt?
» Esat Ahmeti:Ai qė nuk e njeh veten, nuk mund ta njohė as tjetrin
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ĒLIRIMIN E KOSOVĖS-KUSH PO PĖRPIQET TA FALSIFIKOJĖ HISTORINĖ
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008
» Selim Hasanaj: Tė ashtuquejturit ''titist'' dikur nė Kosovė dhe ''Patriotėt luftėtarė'' nė pushtet

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: E Pergjithshme :: Lajmerime-
Kėrce tek: