prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ankesat e Kur'anit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Ankesat e Kur'anit   Thu Jan 13, 2011 12:12 pm


MAHIR UL - KADRIANKESAT E KUR’ANITSi njė stoli e bukur, e ēmueshme, mė admirojnė

Mė mbajnė nė duar, nė gji, dhe mė pėrqafojnė.Nėpėr kremtime, gazmende, mė kėndojnė

Nėpėr ngatėrresa ,vdekje, pa mua nuk shkojnė.Lartė nėpėr rafte mė vendosin me shumė kujdes

Derisa vjen tjetėr kremtim, vdekje, apo ngatrresė.Ka qė bukur mė lexojnė, pėrmendėsh mė recitojnė

Me gjithė kėtė, vetėm si njė stoli e bukur mė ēmojnė.Porosia ime aq shumė lexohet, por aq pak zbatohet

Pasuria ime aq shumė ēmohet, por aq pak shfrytėzohet.Sjellja ndaj meje vazhdon tė jetė aq shumė e gabuar

Sa shumė kam pėr tė dhėnė, sa pak mė keni pranuar.Pėrktheu nga anglishtja:

Mexhid YVEJSI, Gjakovė


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ankesat e Kur'anit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Forumi Kulturor :: Poezi-
Kėrce tek: