prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi: Kjo dynja

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Poezi: Kjo dynja   Fri Jan 21, 2011 1:01 am
SHEJH HYSEIN ER-RAZI

(V.304. H.)KJO DYNJAKjo dynja

Dy sundues i ka:

Diturinė dhe pasurinė.

Nga sundimi i diturisė

Tė shpėton adhurimi.

Nga sundimi i pasurisė

Tė shpėton mjaftimi…Pėrktheu nga anglishtja:

Mexhid YVEJSI, Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Poezi: Kjo dynja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Forumi Kulturor :: Poezi-
Kėrce tek: