prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dashuria pėr Zotin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Dashuria pėr Zotin   Sun Jan 23, 2011 4:45 am
--------------------------------------------------------------------------------
DASHURIA PĖR ZOTIN

RABI’A EL-ADEVIJJA

(717-801)DASHURIA PĖR ZOTIN


Nė zemrėn time

Dashuria pėr Ty

O Madhėri

Ėshtė mė e shtrenjta pasuri.Emri Yt -All-llah,

Nė gjuhėn time,

Nga goja sa herė ka dalė

Ėshtė mė e ėmbla fjalė.Orėt mė tė mira

Orėt mė tė zgjedhura

Janė ato qė mė kanė kaluar

Duke tė pėrkujtuar…O All-llah i Madhėruar

Nė kėtė botė

S’mundem me jetuar

Pa tė pėrmendur

Pa tė pėrkujtuar…Pėrktheu nga anglishtja:

Mexhid YVEJSI, Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Dashuria pėr Zotin
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Asllan Dibrani:Intervistė ekskluzive me zotin Hydajet Hysenin organizator i ngjarjeve tė vitit 1981-shit ,intelektual krijues dhe ish i burgosur politik
» Selim Hasanaj: Tre libra pasqyrė pėr tri kultura
» Bashkim Saliasi: "Njė udhėtim i ēuditshėm" i shkrimtarit Viron Kona
» Bilall Maliqi: Dashuria - mishėrimi i shpirtit
» Lediana Kapaj: Ndarja!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Forumi Kulturor :: Poezi-
Kėrce tek: