prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shenjat e besimtarit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Shenjat e besimtarit   Mon Jan 31, 2011 2:02 pm


SHEJH SEJJID EL-HARAZ
(V. 279 H.)

SHENJAT E BESIMTARIT

Fjala e tij
Ėshtė pėrkujtim.

Heshtja e tij
Ėshtė adhurim.

Shikimi i tij
Ėshtė studim.

Vepra e tij
Ėshtė mirėsi…

Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid YVEJSI, Gjakovė


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shenjat e besimtarit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė
» Shyhrete Behluli ėshtė sėmur !
» Disa nga shenjat dalluese ose normat e zhvillimit te komunikimit te nje femije normal nga mosha 0-5 vjec.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Forumi Kulturor :: Poezi-
Kėrce tek: