prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pyetje-Pėrgjigje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Pyetje-Pėrgjigje   Wed Feb 02, 2011 11:11 am


RABI’A EL-ADEVIJJE
(717-801)

P Y E T J A

Rabi’en nga Basra
E kishin pyetur:
Si keni arritur
Pėr t’u pėrndritur,
Dhe aq lartė
Pėr t’u ngritur?

Shpesh jam lutur,
Jam lutur
Nė vazhdimėsi,
Me kėtė lutje,
Me kėtė fjali:

O Zot!
Kėrkoj strehim
Tek Ti,
Prej ēdo gjėje
Qė mė huton,
Qė mė pengon,
Pėr m’u afrue
Tek Ti…

Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid YVEJSI, GjakovėMbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pyetje-Pėrgjigje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nė pėrgjigje tė njė sqarimi
» Lavdrim Muhaxheri duke e marrė nė pyetje djalin qė e ekzekutoi me antitank (Video +18)
» Pėrgjigje Pėllumb Xhufit dhe tė tjerėve pėr Historinė
» Njė pyetje nga Ilir Dardani: A ėshtė Gjergj Kastrioti Hero i tė gjithė Shqiptarėve? (I)
» Selim Hasanaj: Pėrgjigje mikut tim Ali Rexhepi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Forumi Kulturor :: Poezi-
Kėrce tek: