prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Muzeu qe do prezantoi Muhammedin a.s

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mustafa

avatar

Numri i postimeve : 11
Join date : 17/03/2008

MesazhTitulli: Muzeu qe do prezantoi Muhammedin a.s   Mon Mar 17, 2008 3:06 pm


Pėr herė tė parė nė botė Muzeu qė do njohi boten me Muhammedin a.s hapet nė Dubai.
Nė dubai po ndėrtohet muzeu i prezantimit tė Muhammedit a.s. nė kėtė muze do tė merren parasysh ritet e haxhit dhe paqa nė Islam. Punonjėsit e muzeut do tė jenė gjithmonė nė tregimin e tė vėrtetės Islame. Sipas burimeve tė lajmeve zyrtare tė “Wam” thuhet se me kėtė projekt synohet tu tregohet njerėzve tė mbarė botės se ēfarė ėshtė ıslami nė tė vėrtetė.
Muzeu do tė ndėrtohet nė tre pjesė njėra e cila do tė ndėrtohet e para ėshtė ajo qė do tregojė jetėn para pejgamberit a.s ne mėnyrė kronologjike dhe tjetra ėshtė ajo qė do tregojė jetėn e pejgamberit a.s nė mėnyrė kronologjike dhe ēfarė shėnjash janė shfaqur me ardhjen e tij nė kėtė botė. Ndėrsa pjesa e tretė do tė ndėrtohet mė vone duke parė nevojat. Emiri i Dubait thotė se ne jemi ura e shteteve muslimane me tė gjitha shtetet e botės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Muzeu qe do prezantoi Muhammedin a.s
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Eliza Dushku prezantoi sot nė Tiranė, "E dashur Shqipėri"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: