prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Botohet Enciklopedia e Historisė Islame

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Botohet Enciklopedia e Historisė Islame   Wed Feb 09, 2011 10:06 am


BOTOHET ENCIKLOPEDIA E HISTORISĖ ISLAME


Universiteti Kembrixh boton Enciklopedinė e Historisė Islame.

Universiteti i Kambrixh boton Enciklopedinė e Historisė Islame, bėnė tė ditur agjencia e lajmeve 'Islam Today'

Enciklopedia e Historisė Islame ėshtė botuar nė gjashtė vėllime dhe ēdo vėllim pėrbėhet nga 800 faqe.

Prej vėllimit tė parė e deri nė vėllimin e tretė flitet pėr pėrhapjen e Islamit dhe mėnyrės sė vendosjes sė Islamit nė Lindjen e Mesme pas shpėrbėrjes sė Perandorisė Romake.

Ndėrsa nė vėllimin e katėrt flitet pėr pasurinė kulturore tė Botės Islame nga shekulli i I-rė e deri nė XII tė hixhretiti. Nė vėllimin e pestė shkruhet pėr ndikimin e Perėndimit nė Botėn Islame, kurse nė vėllimin e gjashtė shqyrtohen ēėshtjet e ndryshme si emigracioni i muslimanėve, muslimanėt nė Evropė, mediat, etj...

Me anė tė kėsaj enciklopedie synohet ndryshimi nė studimet e shkencave islame, e nė veēanti shėrbimi ndaj atyre qė janė tė interesuar tė njihen me ēėshtjet dhe zhvillimet e Botės Islame.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Botohet Enciklopedia e Historisė Islame
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vera Kurti:Dhimbjet e mesit dhe disa keshilla per ti lehtesuar ato..!
» AVDI MAXHUNI:Shefqet Krasniqi, themeluesi i pare i xhihadit islamik " shqiptar!"
» Konkurs letrar - Pėr nderė tė 100 vjetorit tė ngjarjes mė tė lavdishme tė historisė sė Malėsisė sė Madhe

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: