prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pyetje - Pyetje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Pyetje - Pyetje   Thu Feb 24, 2011 11:51 am


IMAM HASAN EL-BASRI

(642-728)

P Y E T J E TE pyeta njė fėmi

Qė ecte me qiri,

“Prej nga vjen kjo dritė?

Ai, menjėherė e fiku qiriun

Dhe mė pyeti:

“Mė thuani ku shkoj drita,

Atėherė tė them nga vjen ajo?Pėrktheu nga anglishtja:

Mexhid YVEJSI, Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pyetje - Pyetje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Forumi Kulturor :: Poezi-
Kėrce tek: