prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tė jesh i kėnaqur me Zotin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Tė jesh i kėnaqur me Zotin   Sat Mar 19, 2011 2:00 am


Tė jesh i kėnaqur me Zotin


“Tė jesh i kėnaqur me Zotin,

do tė thotė qė sa herė

tė tė japė diēka,

ta falėnderosh

dhe sa herė tė tė heqė diēka,

tė jesh i kėnaqur.

Nėse tė “braktis”,

tė vazhdosh ta adhurosh

dhe nėse tė thėrret pėr diēka,

tė jesh i gatshėm.”


Imami Ebu Hanife

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tė jesh i kėnaqur me Zotin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Shkenca Islame :: Besim-
Kėrce tek: