prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gjendja e xhunubit para sabahut! Ē’tė bėjė?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 49
Join date : 16/03/2008

MesazhTitulli: Gjendja e xhunubit para sabahut! Ē’tė bėjė?    Sat May 28, 2011 5:54 am

Es-selamu alejkum.

Tashmė njė kohė mė ndodh tė zgjohem xhunub (i papastėr fetarisht), kurse nuk mund tė marrė gusėll sepse uji ėshtė i ftohtė por edhe tė pastrohem mė vjen turp nga nėna t’i them pėrse pastrohem. Ē’tė bėj, tė marr tejemum apo ta fal sabahun mė vonė?ll

Pėrgjigjja:

Ve alejkumus-selam ve rahmetull-llahi ve berekatuhu

Nėse je gjetur nė situate tė tillė do tė jesh i obliguar tė pastrohesh posa tė bėhet mundėsia. Nėse ka tė bėjė me periudhėn dimėrore dhe tė ftohtin e madh do tė presėsh qė tė ngrohet uji dhe pastaj do ta falė sabahun, qoftė Dielli edhe ka lindur. Nėse ka tė bėjė me periudhėn kohore verore dhe nuk ke frikė nga sėmundja, jeni tė obliiguar tė pastroheni me ujė tė ftohtė.

Nuk ka kurrfarė arsyeshmėri sheriatike e marrjes sė tejemumit nė kėtė situate.

U pėrgjigj:

Shejh Es'ad Sagirxhi El-Hanefi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://prehja.forumr.net
 
Gjendja e xhunubit para sabahut! Ē’tė bėjė?
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Daut demaku:Shenjat para kthesave
» Shyhrete Behluli ėshtė sėmur !
» Xhafer Leci:Pas pavarėsisė sė Shqipėrisė, festa mė e madhe ėshtė pavarėsia e Kosovės
» Biografia e filozofeve te shquar!
» Kush e ndihmoi dhe kush e tradhtoi Adem Jasharin (Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: E Pergjithshme :: Pyetje-Pergjigje-
Kėrce tek: