prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Harrimi i “Sehvi sexhdesė” a prish namazin?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 49
Join date : 16/03/2008

MesazhTitulli: Harrimi i “Sehvi sexhdesė” a prish namazin?    Sat May 28, 2011 5:57 am

Esselamu alejkum!
Nėse harron kryerjen e “sehvi sexhdesė”, a duhet pėrsėritur namazi apo jo?

Pėrgjigjja:

Bismil-lahirr-rrahmanirr-rrahim.
Elhamdulil-lah, ves-salatru ves-selamu ala resulil-lahi ve ba’d…

I nderuar, Sehvi sexhdeja duhet tė bėhet nė fund tė namazit dhe atė pėr vonim tė farzit, pėr vonim tė vaxhibit ose pėr lėshimin e tėrėsishėm tė vaxhibit. Nėse e harron sexhden e harresės, respektivisht “sehvi sexhden”, namazi ėshtė i vlefshėm por me mangėsi, pra nuk ėshtė patjetėr tė pėrsėritet namazi, por nėse ty nuk tė qetėsohet zemra dhe e pėrsėritė, atėherė ke bėrė edhe mė mirė.

Vallahu ealem!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://prehja.forumr.net
 
Harrimi i “Sehvi sexhdesė” a prish namazin?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: E Pergjithshme :: Pyetje-Pergjigje-
Kėrce tek: