prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kaliforni: Kryebashkiaku premton ndihmė pėr ndėrtimin e xhamisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Kaliforni: Kryebashkiaku premton ndihmė pėr ndėrtimin e xhamisė   Fri Jun 03, 2011 12:18 pm


Kaliforni: Kryebashkiaku premton ndihmė pėr ndėrtimin e xhamisė

Kryebashkiaku i qytetit Temecula tė Kalifornisė nė SHBA, Ron Roberts, pėrveē lejes pėr ndėrtimin e xhamisė, ai premtoi edhe ndihma tjera shtesė

Roberts, gjatė takimit me liderėt musliman tė kėtij vendi, i informoi ata pėr disa projekte lokale dhe u premtoi se qyteti do t’ju ofroj ndihmė nė ēdo mėnyrė tė mundshme nė ndėrtimin e xhamisė.

"Jam shumė i kėnaqur qė sė shpejti bashkėqytetarėt tanė do tė kenė xhaminė e tyre. Ėshtė e drejte e ēdo qytetari qė tė ketė vendin ku mund t’i kryej ritet fetare. Unė jam kėtu pėr tė ndihmuar, unė kam njė staf qė ėshtė i gatshėm tė ndihmoj ndėrtimin e xhamisė tuaj ," tha Roberts.

Gjatė qėndrimit nė qendrėn islame, kryebashkiaku Roberts mori njė kopje tė Kur’anit nga imami i xhamisė Mahmoud Ramoush.

Islamgjakova.net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kaliforni: Kryebashkiaku premton ndihmė pėr ndėrtimin e xhamisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Apel pėr ndihmė familjes sė dėshmorit Shaban Zenuni - Hoxha
» Varfėria:Familjet skamnore bėjnė thirrje pėr ndihmė
» AKR premton 7 pėr qind ngritje ekonomike dhe 30 mijė vende pune

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: