prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Aforizma SHOKU

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 49
Join date : 16/03/2008

MesazhTitulli: Aforizma SHOKU   Sat Jun 04, 2011 12:51 pm

♦ Nėnėn dhe babin fati , shokun e zgjedhim vetė. Jacques Delille
♦ Rruga e vetme pėr tė gjetur shokė, ėshtė tė bėhesh shok. Emille
♦ Shoku ėshtė dhurata qė njeriu i bėn vetes. Stevenson
♦ Tė vdesėsh pėr shokun ėshtė e lehtė, por tė gjesh shok qė vdes pėr ty ėshtė vėshtirė. Cervantes
♦ Shokun kur e ke vetėm kėshilloje, kur jeni me tė tjerė lavdėroje. Publius Cyrus
♦ Me shokun silluni ashtu sikur ai mund tu bėhet juve armik. Publius Cyrus
♦ Nė shtėpinė e shokut shkoni shpesh sepse rrugėn e pa pėrdorur e bllokojnė shkurret. Emerson
♦ Shoku ėshtė sikur pjepri. Pse? Sepse pėr tė gjetur njė shok tė mirė provoni me qindra prandaj. Claude Mermet
♦ Shoqėria ėshtė gjithmonė sikur pema qė bėn hije. Calvin Coleridge
♦ Shoqėria ėshtė dashuri pa krahė. Lord Byron
♦ Shoqėria ėshtė njė lidhje e fortė, nė momentin e nevojės pėr para nėse nuk i kėrkohet zgjat deri nė fund tė jetės. Mark Twain
♦ Pa e argumentuar dashurinė asnjėri nuk mund tė jetė shok i vėrtetė. Beaumont Fletcher
♦ Mė trego shokun tė tregoj se kush je. Cervantes
♦ Nėse nuk i shohim njėri-tjetrit me sy tė mirė disa mangėsi tė vogla nuk do kuptojmė gjė nga shoqėria. La Bruyere
♦ Gjėja mė e mirė, ėshtė tė respektosh shokun. Abdullah bin Abbas r.a
♦ Shoku mė i mirė ėshtė kafsha nuk bėn as pyetje nuk tė gjen as mangėsi. Gorge Eliot
♦ Shoku i vėrtetė ėshtė njė shpirt qė jeton ne dy trupa. Aristoteli
♦ Jeta nuk mund tė japi dhuratė mė tė mire se shoqėrinė. Voltaire
♦ Njeriu ėshtė mbi fenė dhe moralin e shokut. Hadith
♦ Njeriu matet me shokun e tij. Ali r.a
♦ Kėrkimi i njė shoku pa tė meta do tė thotė qė ti nuk do shoqėri. De Sacy
♦ Gjeni shokė qė tua thonė mangėsitė tuaja nė sy. Nicolas Boileau
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://prehja.forumr.net
 
Aforizma SHOKU
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Gjenerali" i Kadaresė dhe "Shoku Zylo" i Agollit kapėrcejnė Murin Kinez

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Forumi Kulturor :: Aforizma-
Kėrce tek: