prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Protestė me namaz nė Prishtinė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Protestė me namaz nė Prishtinė   Fri Jun 17, 2011 10:42 amProtestė me namaz nė Prishtinė

E premte 17 Qershor 2011Njė pjesė e besimtarėve myslimanė ka bllokuar tė premten rrugėn afėr Parlamentit dhe Kuvendit tė Komunės sė Prishtinės pėr tė falur xhumanė.

Organizatorėt e kėsaj proteste, lėvizja “Bashkimi” dhe shumė organizata tė tjera, thanė se ndjehen tė indinjuar nga mosrealizimi i kėrkesės sė tyre pėr ndarjen e hapėsirės pėr ndėrtimin e njė xhamie tė re nė Prishtinė.

Fuad Ramiqi nga kjo lėvizje tha se presin nga institucionet dhe nga Komuna e Prishtinės qė tė gjendet hapėsira pėr ndėrtimin e xhamisė.

Ndėrkaq, zyrtarėt pėr informim nė KK tė Prishtinės nuk deshėn tė prononcohen lidhur me kėtė mėnyrė proteste.

Organizatorėt paralajmėruan se edhe javėn tjetėr do tė bllokojnė rrugėn pėr tė falur xhumanė, pėrderisa tė merret dikush me kėrkesėn e tyre. /koha/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Protestė me namaz nė Prishtinė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rektori i Universitetit tė Prishtinės, akuzat e Reēicės i quan ēmenduri
» Frank Shkreli:Sekretarja e Shtetit Klinton nė Tiranė dhe nė Prishtinė
» Prishtinė: Vritet Diana Kastrati nga ish-bashkėshorti
» Faruk TASHOLLI - NĖ SELANIK, TE SHTĖPIA E HASAN PRISHTINĖS
» Asllan Dibrani: Shtatorja e Bill Klintonit nė Prishtinė me mangėsi artistike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: