prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Peshėngritėses amerikane me shami nuk i lejohet konkurimi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Peshėngritėses amerikane me shami nuk i lejohet konkurimi   Sun Jun 19, 2011 6:10 am


Peshėngritėses amerikane me shami nuk i lejohet konkurimi


Peshėngritėses amerikane, Kulsoom Abdullah, nuk i lejohet konkurrimi pėr shkak tė uniformės sė saj e cila ia mbulon trupin

Dhjetorin e kaluar, 35 vjeēarja amerikane, ėshtė kualifikuar pėr kampionatin e hapur amerikan nė peshėngritje, i cili do tė ishte konkursi i parė i saj kombėtarė, por pas refuzimit tė uniformės kualifikuese pėr ta mbajtur uniformėn e saj tė zakonshme nė tė cilėn pėrfshihet edhe mbulesa e kokės, Federata Ndėrkombėtare e Peshėngritjes nuk ia lejoi vazhdimin e konkurrimit.
Sipas kėsaj federate uniforma nuk duhet t’ia mbulojė gjunjėt dhe bėrrylat, dhe pėrveē kėsaj uniforme nuk lejohet tjetėr.
Komitetit Olimpik i Shteteve tė Bashkuara reagoi duke thėnė se ata janė tė angazhuar pėr tė qenė "gjithėpėrfshirės", por Federatės Ndėrkombėtare tė Peshėngritjes i takon tė vendosė pėr ndryshimin e uniformės.
Ndėrkohė, zyrtarėt e Kėshillit pėr marrėdhėniet amerikano-islamike (CAIR) pretendojnė se ky ėshtė njė rast i diskriminimit fetar nga ana e Federatės sė peshėngritjes, duke kėrkuar nga federata nė fjalė qė t’i rishikojė edhe njėherė rregullat dhe t’ia lejoj peshėngritėses muslimane vazhdimin e konkurrimit pėr garat kombėtare.

Islamgjakova.net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Peshėngritėses amerikane me shami nuk i lejohet konkurimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Njė orė mėsimi nė njė shkollė tė mesme amerikane, rreth krijimtarisė sė shkrimtares Kozeta Zylo
» Azem Hajdari

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: