prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Policia e Kosovės pėrleshet me besimtarėt myslimanė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Policia e Kosovės pėrleshet me besimtarėt myslimanė   Fri Jun 24, 2011 7:45 amPolicia e Kosovės pėrleshet me besimtarėt myslimanėPolicia e Kosovės ėshtė pėrleshur tė premten me besimtarėt myslimanė, derisa kėta tė fundit po falnin namazin e Xhumasė nė udhėkryqin ėshtė afėr Trekėndėshit nė Prishtinė. Derisa ata po kryenin kėtė rit fetar, ka ndėrhyrė Policia e Kosovės duke tentuar ta lirojnė rrugėn e cila ishte bllokuar pėr vetura.

Xhematlinjtė kanė kundėrshtuar dhe mė pas ka ndodh njė konfrontim mes tyre dhe ruajtėsve tė rendit.

Nė ndihmė tė kolegėve tė tyre kanė ardhur edhe Njėsiti special i Policisė sė Kosovės, ndėrsa nė kėtė rast ėshtė arrestuar njė person.

Falja e namazit nė rrugė nga besimtarėt myslimanė ėshtė njė lloj proteste, pėrmes sė cilės po kėrkohet tė ndėrtohet njė xhami nė qendėr tė Prishtinės, pasi komuniteti myslimanė, konsideron se nuk kanė hapėsirė pėr tė praktikuar fenė e tyre.

/Telegrafi/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Policia e Kosovės pėrleshet me besimtarėt myslimanė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Policia e Kosovės arreston gjashtė policė tė MPB tė Serbisė
» Poezi nga Halit Bogaj (Drenica, Policia e Kosovės, Palestinės, Praga)
» Specat e Kosovės nė tregjet e Bashkimit Evropian
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ĒLIRIMIN E KOSOVĖS-KUSH PO PĖRPIQET TA FALSIFIKOJĖ HISTORINĖ
» Lidhja e shkrimtarėve tė Kosovės (LSHK), nxori numrin 2 tė revstes "Metafora"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: