prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 'Shqiptarėt janė "magjup" tė m...'

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: 'Shqiptarėt janė "magjup" tė m...'   Tue Jul 12, 2011 9:07 am

Kosovė

'Shqiptarėt janė "magjup" tė m...'

Rumania nuk e njeh Kosovėn ndėrsa presidenti i kėtij vendi ka shpėrthyer nė akuza raciste ndaj shqiptarėve dhe Kosovės.

E marte 12 Korrik 2011


Presidenti rumun, Trajan Basesku ka folur pėr shqiptarėt, Kosovėn dhe arsyen pse vendi i tij nuk e njeh "pavarėsinė e njėanshme tė Kosovės".

Basesku i ka quajtur shqiptarėt "magjup" dhe plehra tė m…. dhe ka shtuar se kjo ėshtė arsyeja qė vendi i tij nuk do ta njeh kurrė pavarėsinė e Kosovės.

“Pavarėsia ėshtė ilegale. Rumania nuk do ta njohė Kosovėn si shtet tė pavarur. Shqiptarėt janė plehra dhe m…, si "magjuptė" ėshtė pėrgjigjur Basesku pas pyetjeve nėse Rumania do ta njohė pavarėsinė e Kosovės. Deklarata ėshtė trajtuar nė mediat rumune por ende nuk ka ndonjė reagim nga ana e Kosovės dhe Shqipėrisė.

/indeksonline/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
'Shqiptarėt janė "magjup" tė m...'
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Milaim Zeka: Nė Kumanovė veē 3 shqiptarė tė vrarė, 7 tė masakruarit janė emigrantė nga Lindja e Mesme
» Ja kush janė vipat shqiptarė qė agjėruan ramazanin...
» Krenarė qė janė shqiptarė, krenarė qė shėrbejnė nė uniformė tė Zvicrės
» Rrahje mes shqiptarėve e serbėve nė palestrėn e Mitrovicės
» Xhorxh Gordon Bajroni, Poeti qė u kėndoi shqiptarėve dhe Shqipėrisė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: