prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shamia problem pėr shkollim tė mėtutjeshėm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Shamia problem pėr shkollim tė mėtutjeshėm   Thu Jul 14, 2011 5:56 amShamia problem pėr shkollim tė mėtutjeshėm

E Enjte, 14 Korrik 2011


79 pikėt e fituara nė testin e arritshmėrisė ia mundėsuan aplikimin nė shkollėn e mesme tė mjekėsisė nė Gjilan, por kėtė, nxėnėses Arife Morina, ia pamundėsoi drejtori i shkollės sepse ajo bartė shami

“Kjo ėshtė shkollė institucionale e jo shkollė fetare, dhe kėtu nuk ka vend pėr fe”, ishin fjalėt e drejtorit tė shkollės sė mjekėsisė qė ia tha Arifes.

Pėr kėtė fakt babai i Arifes e njoftoi partinė e drejtėsisė, e kėta tė fundit thanė se ky privim nga e drejta pėr shkollim tė mėtutjeshėm pėr kėtė nxėnėse ėshtė i padrejtė dhe bėnė presion qė vajzės t’i pranohen dokumentet, gjė e cila edhe ndodhi.
Vajza aplikoi tė martėn, por drejtori i shkollės sė mjekėsisė mohon t’ia ketė ndaluar aplikimin Arifes, edhe pse pranon se i kishte thėnė se kjo nuk ėshtė shkollė fetare.

Edhe pse asaj iu mundėsua aplikimi nė shkollėn e mjekėsisė, problemi mbetet i pazgjidhur.

Sipas drejtorit pėr arsim nė Gjilan, nxėnėsja bashkė me prindin dhe kujdestarin e klasės duhet ta nėnshkruajnė marrėveshjen, ku thuhet se nxėnėsit i ndalohet bartja e uniformės fetare nė shkollė. “Nė bazė tė kėsaj ajo nuk mund tė nėnshkruaj dhe nuk mund tė shkoj nė klasė”, pėrfundoi ai.

IslamGjakova.net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shamia problem pėr shkollim tė mėtutjeshėm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: