prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kryeministri i Irlandės sulmon ashpėr Vatikanin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Kryeministri i Irlandės sulmon ashpėr Vatikanin   Thu Jul 21, 2011 1:18 amKryeministri i Irlandės sulmon ashpėr Vatikanin

E mėrkure 20 Korrik 2011Kryeministri i Irlandės, Enda Kenny, ka lėshuar njė sulm tė paprecedent ndaj Kishės Katolike. Duke folur nė parlament ai tha se njė raport parlamentar i lėshuar me 13 korrik tregon pėrpjekjet e Vatikanit pėr tė penguar hetimet mbi abuzimin e fėmijėve nga klerikėt. Kjo sipas tij ėshtė bėrė pėr tė ruajtur fuqinė dhe reputacionin e Vatikanit.

Kenny u shpreh se marrėdhėniet historike mes Kishės dhe shtetit nė Irlandė nuk mund tė jetė mė si mė parė. Ndėrsa disa parlamentarė irlandeze tė koalicionit qeverisės kanė bėrė thirrje pėr dėbimin nga Irlanda tė pėrfaqėsuesve tė Vatikanit si shenjė proteste pėr qėndrimin e Vatikanit.

Qeveria e Irlandės akuzon Vatikanin pėr mos marrje tė masave ndėshkuese ndaj 19 klerikėve tė cilėt rezultuan tė kishin abuzuar me fėmijėt nė Irlandė./shekulli/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kryeministri i Irlandės sulmon ashpėr Vatikanin
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» A po vjen kryeministri 5-tė shqiptar nė Ballkan?
» Haziri: Kryeministri nuk e ka parė hartėn e 1956-sė
» Debat i ashpėr nė Kuvendin e Kosovės(video)
» Politika e Beogradit sulmon Shqipėrinė pėrmes mercenareve islamiko-shqiptarė!
» Anton Berisha i AAK-sė, sulmon LDK-nė: Isa Mustafa ėshtė i shkollės "zhugoslloave"!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: