prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kryepeshkopi Irlandez- I turpėruar nga dėshtimi i Kishės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Kryepeshkopi Irlandez- I turpėruar nga dėshtimi i Kishės   Thu Jul 21, 2011 2:05 pm


Kryepeshkopi Irlandez- I turpėruar nga dėshtimi i Kishės

E enjte 21 Korrik 2011


Kryepeshkopi i Dublinit shprehet se ekzistojnė disa grupe nė Vatikan dhe hierarkinė Irlandeze tė cilat pėrpiqen tė minojnė masat pėr mbrojtjen e fėmijėve dhe normat.

Duke folur pėr radio televizionin kombėtar tė Irlandės, Diarmuid Martin tha se nė Irlandė disa parime janė injoruar. Ai u shpreh i zhgėnjyer nga neglizhimi dhe lėshimi i Kishėn ndaj abuzuesve. “Shumė herė janė ndierė i irrituar. Disa nga kolegėt e mi janė tė pėrfshirė nė kėtė ēėshtje”, u shpreh kryepeshkopi i Dublinit.

“E shoh veten para njė dileme sot, a mund tė jem krenarė pėr Kishėn ku sot jam lider? Me atė ēka jam duke parė – mė duhet tė turpėrohem, mė duhet tė turpėrohem pėr atė qė u ėshtė bėrė viktimave dhe pėr atė qė u ėshtė bėrė personave tė tjerė”, tha Martin.

Komenti erdhi pasi kryeministri Enda Kenny sulmoi nė parlament Kishėn Katolike.

/shekulli/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kryepeshkopi Irlandez- I turpėruar nga dėshtimi i Kishės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Milazim Maraj: Fėmijėt e dėshmorėve nė rrugė - turp pėr shtetin demokratik
» Emocionohet imami Krasniqi: All-llahu i madhėruar nuk ta kthen shpinėn
» Xun Ēetta:Pėrshėndetje tė ndėruar/a
» Fatmir Halimi: Epi kombėtar i shqiptarėve Lahuta e Malcis

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: