prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Buja: Vajzat me shami nuk pėrjashtohen mė nga shkollat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Buja: Vajzat me shami nuk pėrjashtohen mė nga shkollat   Fri Jul 22, 2011 2:56 pm

Buja: Vajzat me shami nuk pėrjashtohen mė nga shkollat

Ministri i Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė (MASHT tė Kosovės, Ramė Buja, ka deklaruar se vajzat kosovare qė mbajnė shami islame nuk do tė pengohen mė tė ndjekin arsimin nė shkollat publike tė vendit.

E premte 22 Korrik 2011

Reagimi erdhi pas paralajmėrimit pėr protesta nga lėvizja “Bashkohu”.

“Ne kemi pasur takime tė shumta. Tash pėr kėtė ēėshtje ka mbetur vetėm kohė pėr t’u rregulluar. Do tė shohim bashkė me kryeministrin se ēfarė mund tė bėhet. Unė do tė jem iniciues i asaj qė askush tė mos pengohet pėr tė vijuar shkollėn, pavarėsisht pėrcaktimit tė tij fetar”, ka deklaruar Buja pėr mediat vendase.

Ndėrkohė, Lėvizja “Bashkohu” e kishte anuluar protestėn e saj tė paralajmėruar pėr sot. /Start/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Buja: Vajzat me shami nuk pėrjashtohen mė nga shkollat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sjelljet e nxėnėsve nė shkollat tona

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: