prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Liga e Botės Islame thėrret pėr njohje tė Kosovės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Liga e Botės Islame thėrret pėr njohje tė Kosovės   Sun Jul 31, 2011 12:11 amLiga e Botės Islame thėrret pėr njohje tė Kosovės

E Shtunė, 30 Korrik 2011;Nė kėtė konferencė ishin tė ftuar mbi 500 personalitete fetare, si ministra tė fesė, myftinjtė dhe kryetarėt e bashkėsive islame nga vendet anėtare tė OKI-t dhe pakicat islame kudo qė janė nė botė

Nėn pėrkujdesjen e Mbretit tė Arabisė Saudite, nga Liga e Botės Islame (nė datat 23-25 korrik 2011) u organizua njė konference e Ligės sė Botės Islame e cila bėri thirrje pėr njohjen e Kosovės, duke iu referuar Rezolutės sė Organizatės sė Konferencės Islamike pėr Kosovėn. Nė kėtė konferencė ishin tė ftuar mbi 500 personalitete fetare, si ministra tė fesė, myftinjtė dhe kryetarėt e bashkėsive islame nga vendet anėtare tė OKI-t dhe pakicat islame kudo qė janė nė botė.
Si i ftuar nderi (njėkohėsisht dhe anėtar) nė kėtė konferencė mori pjesė edhe Rexhep Boja, i ngarkuar me punė nė Ambasadėn e Republikės sė Kosovės nė Riad tė Arabisė Saudite.
Kjo konferencė u shfrytėzua pėr kontakte me personalitete tė shteteve tė ndryshme qė e nuk e kanė njohur apo dhe prej tyre qė e kanė njohur pavarėsinė e Kosovės, duke lobuar pėr njohje tė reja dhe duke ua pėrcjellė atyre kėrkesėn pėr njohje, sidomos pas rezolutės sė OKI-it nė lidhje me pavarėsinė e Kosovės.
I ngarkuari Boja me kėtė rast takoi shume delegacione nga shtetet islamike tė Afrikės, Lindjes se Mesme dhe Azisė Juglindore, me tė cilėt u bisedua pėr njohjen e shtetit tė Kosovės. /INA/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Liga e Botės Islame thėrret pėr njohje tė Kosovės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» AGIM GASHI:ATDHEU THĖRRET
» Vera Kurti:Dhimbjet e mesit dhe disa keshilla per ti lehtesuar ato..!
» AVDI MAXHUNI:Shefqet Krasniqi, themeluesi i pare i xhihadit islamik " shqiptar!"
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ĒLIRIMIN E KOSOVĖS-KUSH PO PĖRPIQET TA FALSIFIKOJĖ HISTORINĖ
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: