prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Presidenti amerikan u dėrgon urime myslimanėve pėr Ramazanin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Presidenti amerikan u dėrgon urime myslimanėve pėr Ramazanin   Tue Aug 02, 2011 12:20 am

Presidenti amerikan u dėrgon urime myslimanėve pėr Ramazanin

Zėri i Amerikės

Presidenti Barak Obama dėrgoi urimet e tij pėr myslimanėt nė mbarė botėn pėr Ramazanin, muaji i shenjtė i kalendarit islamik.

Nė njė deklaratė sot, presidenti tha se Ramazani ėshtė koha e reflektimit tė thellė dhe sakrificės, dhe qė tėrheq familjet dhe komunitetet sė bashku pėr lutje dhe iftar.

Zoti Obama u uroi myslimanėve “njė muaj tė bekuar” dhe tha se mezi pret tė organizojė darkėn e iftarit nė Shtėpinė e Bardhė.

Presidenti tha se Ramazani ėshtė gjithashtu njė kujtesė e rėndėsisė pėr tė qėnė pranė mė tė pafatėve, duke theksuar vdekjet e dhimbshme dhe imazhet e familjeve dhe tė fėmijėve nė Somali dhe Bririn e Afrikės qė po pėrpiqen tė mbijetojnė. Ai u bėri thirrje vendeve dhe njerėzve tė mblidhen sė bashku nė mbėshtetje tė pėrpjekjeve pėr ndihma qė tė shmanget njė katastrofė edhe mė tė rėndė.

Ramazani ėshtė muaji i nėntė i kalendarit hėnor islamik...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Presidenti amerikan u dėrgon urime myslimanėve pėr Ramazanin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mentor Thaqi:URIME DHE GĖZUAR DITĖLINDJEN VLERĖ, O MBESA IME PLOT VLERĖ!
» Urime pėr Ditėlindje!
» PĖRSHĖNDETJE, URIME dhe SUKSESE nė JETĖN TUAJ tė LAVDISHME
» Foto tė ndryshme dhe lule
» Letushe Haxholli:Urime Pavarsia

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: