prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Montohet kryqi 7 metra i lartė nė Rudare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Montohet kryqi 7 metra i lartė nė Rudare   Thu Aug 04, 2011 2:14 am
Montohet kryqi 7 metra i lartė nė Rudare

E mėrkure 3 Gusht 2011

Nata qė lamė nė veri ėshtė shoqėruar me vendosjen e njė kryqi tė metalėt tė lartė 7 metra nė barrikadėn e fshtatin Rudare tė komunės sė Zveēanit. Serbėt e tubuar nė Rudare, gjatė natės kanė vėnė njė kryq prej shtatė metrash, tė cilin do ta pagėzojė episkopi Teodosie kanė njoftuar burimet e gazetės nga veriu.

Derisa ėshtė montuar njė kryq i tillė nga ana e serbėve, mbi Rudare ėshtė parė vazhdimisht njė helikopter i KFOR-it, i cili ka vėzhguar situatėn.

Serbėt e veriut po kujdestarojnė me ndėrrime nė barrikadat kryesore nė Rudare afėr Zveēanit dhe nė Zupē te Zubin Potoku, thonė burime tė ‘Koha Ditore’.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Montohet kryqi 7 metra i lartė nė Rudare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kryqi i Kuq Shqiptar: Kush dhuron gjak shpėton njė jetė
» Petrit Rudi:Ish eprori i lartė i UĒK-sė ka njė porosi pėr Hashim Thaqin me kompaninė pronto!
» Sa mė shumė kohė qė do tė kalojė, aq mė shumė do tė rritet e lartėsohet gjeniu i kombit Dr. Ibrahim Rugova

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: