prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SHBA: Muslimanėt amerikanė shtrojnė iftare pėr jomuslimanėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: SHBA: Muslimanėt amerikanė shtrojnė iftare pėr jomuslimanėt   Fri Aug 12, 2011 1:03 am


SHBA: Muslimanėt amerikanė shtrojnė iftare pėr jomuslimanėt

E Enjte, 11 Gusht 2011

Muslimanėt nga shteti i Ohajos pėrmes organizimit tė iftareve nė xhami tėrhoqėn njė numėr tė madh tė jomuslimanėve

Ata, pėrpiqen qė pėrmes interpretimeve tė sakta tė mėsimeve islame t’i njohin jomuslimanėt amerikane me fenė islame.
Kryetari i Qendrės Islame nė Klivland, Shahdad Abdulkarim, me rastin e hapjes sė kėtij manifestimi nė xhaminė Purma nė Klivland tha se komunitetit musliman gjatė muajit tė Ramazanit do tė pėrpiqen tė kenė kontakte me jomuslimanėt.
Iftari i ndarė pėr 100 mysafirė ėshtė organizuar nga bashkėpunimi i Qendrės Islame nė Klivland dhe Zyrės pėr marrėdhėnie tė muslimanėve amerikanė.
Muslimanėt e Klivlandit besojnė se me interpretimin e saktė tė fesė mund tė eliminohet paragjykimet e padrejta pėr Islamin nė mesin e jomuslimanėve.
Nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės jetojnė mes gjashtė dhe shtatė milionė muslimanė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
SHBA: Muslimanėt amerikanė shtrojnė iftare pėr jomuslimanėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historiku i pėrvjetorit tė pavarėsisė sė ShBA-ve
» Dita e Pavarėsisė sė SHBA-sė, sinonim i lirisė
» MOTI ARKTIK NĖ SHBA
» Agim Vuniqi: Shqiptaro-amerikanėt e Michiganit festojnė fitoren e koalicionit Berisha-Meta

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: