prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ekspozitė pėr Muhammedin a.s. nė Vatikan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Ekspozitė pėr Muhammedin a.s. nė Vatikan   Sat Oct 08, 2011 2:36 am


Ekspozitė pėr Muhammedin a.s. nė Vatikan
E Premte, 7 Tetor 2011

Vatikani ka hapur njė ekspozitė interesante, ku janė ekspozuar dokumentet tė cilat e pėrshkruajnė tė dėrguarin, Muhamedin a.s.
Qė nė ditėn e parė tė hapjes, ekspozita ka tėrhequr vėmendje tė madhe. Vizitorėt mund tė shohin 110 ekspozime tė kaligrafisė. Fjala ėshtė pėr dokumentet e shkruara me dorė dhe stolive me vlerė.
Ekspozita, e cila u hap nėn kujdesin e ambasadės sė Vatikanit dhe me mbėshtetjen e Fondacionit ndėrkombėtar pėr kulturė dhe arte, pėrveē stilit klasik, tregoi disa pjesė qė janė bėrė me ndihmėn e teknologjisė moderne.
Njė seksion i veēantė i ekspozitės pėrbėhet nga tespihėt. Nė mesin e mė tė vlefshmėve janė ato tė dekoruar me gurė tė ēmuar, si dhe ato nė tė cilat janė gdhendur 99 Emrat e Allahut. Pėrveē kėsaj, nė ekspozitė janė vendosur edhe kurora krishterė. Siē ėshtė njoftuar ekspozita do tė vizitojė edhe qytetet

IslamGjakova.net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ekspozitė pėr Muhammedin a.s. nė Vatikan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: