prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 FBI i mėsonte agjentėt se islami ėshtė religjion i dhunės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: FBI i mėsonte agjentėt se islami ėshtė religjion i dhunės   Wed Nov 09, 2011 11:18 pm


FBI i mėsonte agjentėt se islami ėshtė religjion i dhunės

Zyra federale amerikane pėr zbulime (FBI) i mėson agjentėt e saj se islami ėshtė religjion i dhunės.

E mėrkure 9 Nėntore 2011

Ministri i Drejtėsisė dhe kryeprokuror i SHBA-sė, Erik Holder nė fjalimin nė Senat shprehu bindjen se prezantimi i islamit si religjion, i cili zakonisht lidhet me dhunėn, ėshtė nxjerrė nga programi pėrgatitor pėr punėsim nė FBI.
“Kėto kualifikime gjithashtu mund tė kenė pasoja negative pėr aftėsinė tonė pėr komunikim efikas me myslimanėt amerikanė”, shtoi ai.
Agjentėt e FBI-sė gjithashtu kanė mėsuar se myslimani mesatar amerikan ka tendenca tė jetė simpatizant i terroristėve.
Ekzistimi i kėtij programi ishte zbuluar nė shtator nga revista “Vajrd”, e cila citonte ekspertin pėr luftė kundėr terrorizmit, William Gotorp, i cili tha se vetė islami e jo Al Kaeda, paraqet kanosje.
“Pėrmbajtja e kėtij trajnimi ėshtė redaktuar me qėllim qė tė japim garanci se mė nuk do tė ketė dezinformata tė kėtilla”, deklaroi Hollder para Senatit dhe shtoi se eksperti i cituar nuk punon mė pėr FBI-nė.

Mesazhi.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
FBI i mėsonte agjentėt se islami ėshtė religjion i dhunės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ky ėshtė mesazhi prekės i Lutfi Hazirit pėr babėn e tij qė sonte ndėrroi jetė!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: E Pergjithshme :: Lajmerime-
Kėrce tek: