prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Xhami ne kapakun e shishes se birres

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mustafa

avatar

Numri i postimeve : 11
Join date : 17/03/2008

MesazhTitulli: Xhami ne kapakun e shishes se birres   Mon Mar 17, 2008 3:08 pm


Gjermani: nė qytetin Bielfeld njė fabrikė birre ka vendosur nė kapakun e sajė figurėn e njė xhamie.

Gazeta Turke “Öztürk” e cila botohet nė tė njėjtin qytet me njė herė ka reaguar pėr kėte gjė dhe ka dėrguar ankesat e popoullit nė drejtorinė e fabrikės “Herforder Brauerei Gmbh & Co.KG”. Pas kėsaj ankese dėftohet se fabrika ka derguar nje letėr ku kėrkon ndjesė dhe thotė se nuk kemi patur asnjė qellim fyerje por e kemi bėrė vetėm pėr simbolizim te muslimanėve tė cilėt do tė marrin pjesė nė Kampionatin Evropian 2008. Ne kemi simbolizuar dhe shtetet e tjera si Spanjėn me Ndeshjen e Demave, Francėn me Kullėn e Eifelit, Gjermaninė me Branderburger Tor dhe Turqinė me Xhamine e Ajasofjės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Xhami ne kapakun e shishes se birres
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: