prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tri kėshilla nga Selman Farsiu (r.a.)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Tri kėshilla nga Selman Farsiu (r.a.)   Wed Jan 18, 2012 12:30 pm


TRI KĖSHILLA NGA SELMAN FARSIU (r.a.)

Erdhi njė njėri te Selman Farsiu (r.a.) pėr tė kėrkuar kėshillė.Ai u pėrgjigj :-Mos fol !-E pamundur njeriu sa ėshtė gjallė tė mos flasė – tha njeriu.-Nėse flet, thuaje vetėm tė vėrtetėn ose hesht – i tha Selmani.-Mė kėshillo edhe mė tej – tha njeriu.-Mos u hidhėro – kėshilloj Selmani.-Por e pamundur ėshtė qė njeriu tė mos hidhėrohet ndonjėherė – ta njeriu.-Nėse hidhėrohesh mbylle gjuhėn tėnde dhe lidhi duart tua – tėrhoqi vėrejtjen Selmani.-Vazhdo mė tej – u lut njeriu.-Mos u pėrziej me njerėz – i tha Selmani.-Si ėshtė e mundur ? Tė jetosh me njerėz e tė mos kontaktosh me ta ? – pyeti njeriu.-Atėherė fol drejt dhe ke kujdes pėr emanetin – pėrfundojė Selmani.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tri kėshilla nga Selman Farsiu (r.a.)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Shkenca Islame :: Moral (Ahlak)-
Kėrce tek: