prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 E vėrteta dhe mashtrimi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: E vėrteta dhe mashtrimi   Thu Jan 19, 2012 10:05 am


E vėrteta dhe mashtrimi


Imam Hasan El Basriu (r.a.) ka thėnė:

"E lexojmė nė nėntėdhjetė (90) vende nė Kur’an se furnizimin e pėrcakton Allahu dhe e siguron pėr krijesat e Tij, dhe nė njė vend e lexojmė se shejtani ju premton varfėrinė.
Ne dyshojmė nė tė vėrtetėn qė pėrmendet 90 herė, dhe besojmė nė premtimin, mashtrimin, qė pėrmendet vetėm njė herė !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
E vėrteta dhe mashtrimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Shkenca Islame :: Moral (Ahlak)-
Kėrce tek: