prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Botime tė reja: "HAFIZĖT E GJAKOVĖS-KRENARIA E KOSOVĖS"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Botime tė reja: "HAFIZĖT E GJAKOVĖS-KRENARIA E KOSOVĖS"   Wed Apr 17, 2013 12:11 am


Botime tė reja: HAFIZĖT E GJAKOVĖS-
KRENARIA E KOSOVĖS

Autor:
Mexhid YVEJSI

Redaktor:
Faik MIFTARI

Recensent:
Dr. Halil IBRAHIMI

Redaktor gjuhėsor:
Mexhid YVEJSI

Ballina dhe pėrkujdesja kompjuterike:
Inxh. dipl. Fetah KRYPA

Shtypi:
ERPO PRINT
Gjakovė, 2013

Libri ”HAFIZĖT E GJAKOVĖS - KRENARIA E KOSOVĖS”, ėshtė libri i 16-tė i shkrimtarit nga Gjakova, Mexhid Yvejsi. Ky libėr ka 114 faqe me kėtė pėrmbajtje:

PARATHĖNIE, 5
HAFIZĖT E KUR’ANIT, 7
ZHVILLIMI HISTORIK, FETAR I GJAKOVĖS, 9
ZEJTARIA...E GJAKOVĖS, 14
ORGANIZIMI I JETĖS FETARE NĖ GJAKOVĖ, 16
ULEMATĖ SHQIPTAR NĖ SHĖRBIM KOMBĖTAR, 18
ULEMATĖ E GJAKOVĖS – MBUROJĖ E KOSOVĖS, 21
HAFIZĖT E GJAKOVĖS - KRENARIA E KOSOVĖS, 26
HAFIZ YVEJS EFENDIU, 28
HAFIZ TAHIR EFENDI GJAKOVA (1770-1850), 30
HAFIZ ZENEL ABIDINI, 36
HAFIZ ISMAIL EFENDIU, 36
HAFIZ MUHAMEDI EFENDIU, 38
HAFIZ ILJAZ EFENDIU (1857-1920), 39
HAFIZ MYFTAR BOKSHI, 40
HAFIZ ABDURRAHMAN VOGLI –THAĒI, 45
HAFIZ YMER GUTA (1860-1963), 46
HAFIZ HALIL HAXHIAVDYLI (1872- 1948), 49
HAFIZ LATIF ZEKA (1874-1950), 51
HAFIZ RUSHID EMRA (1880-1940), 52
HAFIZ SYLEJMANI- MELAMI (1873-1955), 57
HAFIZ IDRIZ HOXHA (1874-1946), 60
HAFIZ IBRAHIM PALLASKA (1875-1935), 62
HAFIZ ISMAIL MUHAXHIRI (1880-1940), 66
HAFIZ MURTEZA MULLA-ALIU (1889-1941), 68
HAFIZ IBRAHIM FEHMIU (1892-1951), 71
HAFIZ BAJRAM AGANI (1898-1962), 76
HAFIZ FAHRI EF. ILJAZI (1903-1985), 79
HAFIZ HALIM FERIZI, 91
HAFIZ HYSNI YVEJSI (1911-1954), 93
HAFIZ SELIM YVEJSI (1913-2001), 95
HAFIZ XHAFER BOKSHI (1915- 1930), 99
HAFIZ FAHRI FERIZI (1915-1935), 101
HAFIZ TEUFIK NAHI (1917-2006), 103
INSTITUTI I HIVZIT NĖ GJAKOVĖ, 107
SHĖNIME PĖR AUTORIN, 111
BURIMET KRYESORE, 112


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Botime tė reja: "HAFIZĖT E GJAKOVĖS-KRENARIA E KOSOVĖS"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» HAFIZ ABDULLAH ZEMBLAKU (1891-1960)
» Kadri Tarelli: Dy Heronjtė e Kosovės Haki Taha dhe Bajram Gashi
» Halit Bogaj: ''Xhemail Abria- pleqnar i Kosovės''
» Poezi nga Halit Bogaj (Drenica, Policia e Kosovės, Palestinės, Praga)
» Skandaloze: Pėr gjashtėmijė euro, shkodranen ia shesin njė plaku tė Kosovės (Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Forumi Kulturor :: Libra-
Kėrce tek: