prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Botime tė reja:"Rrėnjėt Tona" (Monografi)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Botime tė reja:"Rrėnjėt Tona" (Monografi)   Mon Jan 13, 2014 1:42 pm

Botime tė reja: Mexhid Yvejsi - RRĖNJĖT TONA (MONOGRAFI)

Kėto ditė, janar, 2014, doli nga shtypi njė libėr i ri me titull:
“RRĖNJĖT TONA” shkruar nga Mexhid Yvejsi.
Libri me titull ” RRĖNJĖT TONA” (NJĖ FAMILJE ME PESĖ MBIEMRA - EFENDIJA, MURTEZAI, ILJAZI, THAĒI, YVEJSI) ėshtė njė monografi, ku shkruhet pėr njė familje gjakovare e cila ndėr shekuj ka zhvilluar veprimtari fetare, arsimore, edukative, atdhetare, kulturore, shkencore, qė ka lėnė gjurmė nė ēdo brezni, jo vetėm nė Gjakovė, Kosovė por edhe ku flitet shqip, ku i thonė Shqipni… !

Titulli i librit:
RRĖNJĖT TONA

Autori:
Mexhid YVEJSI

Redaktor:
Dr. Ali F. ILJAZI

Recensent:
Dr. Ilir T. EFENDIJA

Redaktor gjuhėsor:
Mexhid YVEJSI

Ballina dhe pėrkujdesja kompjuterike:
ARDI-GRAPHIC

Shtypi:
ERPO PRINT

Gjakovė, 2014
Libri ka 101 faqe mė kėtė pėrmbajtje:
PARATHĖNIE
HISTORIA E MBIEMRAVE
MBIEMRAT TEK SHQIPTARĖT
MBIEMRAT NĖ GJAKOVĖ
ĒFARĖ ĖSHTĖ FAMILJA?
PĖRKUFIZIME PĖR FAMILJEN...
FAMILJA NĖ ISLAM
ĒFARĖ KUPTIMI KANĖ PESĖ MBIEMRAT?
MBIEMRI EFENDIJA
MBIEMRI MURTEZAI
MBIEMRI ILJAZI
MBIEMRI THAĒI
MBIEMRI YVEJSI
ZANAFILLA E GJAKOVĖS
GJAKOVA SI QYTET
ZEJTARIA DEGA MĖ E ZHVILLUAR EKONOMIKE E GJAKOVĖS
VEĒORITĖ E GJAKOVĖS
RRĖNJĖT TONA
TRUNGU FAMILJAR
FAMILJA EFENDIJA
FAMILJA MURTEZAI
FAMILJA ILJAZI
FAMILJA THAĒI DHE YVEJSI
PERSONALITETE DHE PORTRETE
NGA FAMILJA ME PESĖ MBIEMRA
HAFIZ YVEJS EFENDIJA
HAFIZ ISMAIL EFENDIJA
HAFIZ MUHAMEDI EFENDIJA
MYDERRIZ SALIH EFENDIJA
MULLA ALI EFENDIJA
MULLA ABDURRAHIM EFENDIJA ( 1854 -1918)
HAFIZ ILJAZ EFENDIJA (1857-1920)
HAKI (AHMED) EFENDIA (1893-1944)
FAIK (HAKI) EFENDIJA (1920-1986)
AGRON (FAIK) EFENDIJA
FATON (FAIK) EFENDIJA
PROF.DR. TALAT (HAKI) EFENDIJA
DR.ILIR (TALAT) EFENDIJA
HAFIZ MURTEZA MULLA-ALIU (1889-1941)
MASAR (MURTEZA) MURTEZAI (1924-2001)
ART (MASAR)MURTEZAI
ARDIAN (MASAR) MURTEZAI
DR. EKREM (MURTEZA) MURTEZAI
GAZMEND (EKREM) MURTEZAI
GALIB (MURTEZA) MURTEZAI (1939-2013)
ADHURIM (GALIB) MURTEZAI
URIM (GALIB) MURTEZAI
HAFIZ FAHRI EF. ILJAZI (1903-1985)
PROF. MUHAMED (FAHRI) ILJAZI
DR.AMIR (MUHAMED) ILJAZI
MULLA FATMIR (MUHAMED) ILJAZI
DR. ALI (FAHRI) ILJAZI
MULLA TAHIR EF.THAĒI (1898-1984)
MR. HAMDI (TAHIR) THAĒI (1933-2010)
PROF. QEMAJL (TAHIR) THAĒI (1945-2012)
MULLA RAGIB THAĒI (1900- 1984)
ISMET (RAGIB) THAĒI (1953-2010)
HAFIZ HYSNI EF.YVEJSI (1911-1954)
HAFIZ SELIM EF.YVEJSI (1913-2001)
ISMAIL (SELIM) YVEJSI
ALBAN (ISMAIL) YVEJSI
ARDIAN (ISMAIL) YVEJSI
MEXHID (SELIM) YVEJSI
DARDAN (MEXHID) YVEJSI
BESMIR (MEXHID) YVEJSI


====================================
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Botime tė reja:"Rrėnjėt Tona" (Monografi)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sjelljet e nxėnėsve nė shkollat tona
» Nėnat tona
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitė e traditave tona tė shenjta arbėrore ruhen edhe Itali
» Heqaje tė vjetra e tė reja
» Anton Nikė Berisha: Rreth disa shkarjeve tė dr. Shaban Sinanit pėr kėngėt tona kreshnike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Forumi Kulturor :: Libra-
Kėrce tek: