prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 TRAJNERI FRANCEZ I FUTBOLLIT E PRANOI ISLAMIN

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: TRAJNERI FRANCEZ I FUTBOLLIT E PRANOI ISLAMIN   Sun May 04, 2014 1:36 pm

Trajneri francez i futbollit e pranoi Islamin

Franēois Bracci e pranoi fenė Islame

Njė trajner i famshėm i futbollit francez dhe ish-futbollist ndėrkombėtar i Francės ka pėrqafuar Islamin.
Franēois Bracci, i cili aktualisht ėshtė trajner algjerian nė Ligėn e Parė, nė klubin futbollit Laghouat Club, njoftoi zyrtarisht pėr pranimin e fesė Islame, raportoi tė dielen website reflexiondz.
Bracci ka stėrviur ekipet e futbollit nė disa shtete tė Afrikės Veriore, nė Marok, Tunizi dhe Algjeri qė nga viti 2003
Franēois Bracci, 63-vjeēar, thotė se ai e ka studiuar Islamin dhe mėsimet e tij gjatė kėtyre viteve nė tri shtete muslimane dhe pasi gjerėsisht ka studiuar pėr fenė e ka pėrqafuar Islamin.
Bracci njoftoi se e ka pranuar fenė Islame nė Xhaminė e Imam Husejnit, nė qytetin Laghouat, rreth 400 km. nė jug tė kryeqytetit Algjer.
Para tij, Kasr el-Hiran, menaxher i krishter i ekipit futbollistik Shahab tė Algjerisė e kishte pranuar fenė Islame.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
TRAJNERI FRANCEZ I FUTBOLLIT E PRANOI ISLAMIN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Flet gazetari i njohur dhe komentatori i shquar i futbollit shqiptar Profesor Ismet Bellova
» Tėrnava-Prokurorisė: Predikimet e Shefqet Krasniqit nuk janė as etike as nė pėrputhje me Islamin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: