prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SELAM BRAZIL

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: SELAM BRAZIL    Tue May 06, 2014 11:28 pm


Libėr udhėzues pėr tifozėt myslimanė pėr Kupen e Botės – 2014

Njė libėr (broshurė) i veēantė udhėzues ėshtė botuar nė Brazil pėr tifozėt muslimanė pėr Kupėn e Botės ‘Brazil 2014’
I titulluar " Selam Brazil ", broshura ka 32 - faqe ėshtė botuar nga Bashkimi i Shoqatave Islamike tė Brazilit nė bashkėpunim me ambasadėn e Omanit nė kėtė shtet nė Amerikėn e Jugut.
Kryetari i Bashkimit tė Shoqatave Islamike tė Brazilit, Muhammed Husein el- Zukbi tha se broshura i ofron tifozėve myslimanė adresat e qendrave islame, xhamive, restorantet hallall dhe qendrat argėtuese pėr aktivitete, aktivitete tė cilat janė nė pėrputhje me ligjet e Sheriatit Islam.
Ai tha se broshura, gjithashtu, pėrmban njė histori tė shkurtėr tė pranisė sė Islamit nė Brazil dhe pėr kulturėn e muslimanėve brazilianė.
Sipas Muhammed Al- Zukbi, kopjet e broshurės " Selam Brazil " janė ofruar pranė tė gjitha linjave ajrore nė vendet islame dhe arabe qė do tė shpėrndahen nė mesin e udhėtarėve muslimanė qė udhėtojnė pėr nė Brazil .
Algjeria, Republika Islamike e Iranit dhe Bosnja e Hercegovina janė shtete muslimane ekipet e futbollit tė kėtyre shteteve do tė jenė tė pranishme nė Kupėn e Botės -FIFA 2014.
Gjithashtu, njė numėr i ekipeve tė tjera, duke pėrfshirė Francėn, Bregun e Fildishtė dhe Kamerunin kanė lojtarė muslimanė.
Kupa e Botės –FIFA 2014 do tė fillojė me njė ceremoni mė 12 qershor. Ndeshja e hapjes do tė jetė nė mes Brazilit dhe Kroacisė, ditėn e premte mė 13 qershor 2014.
Njė total prej 32 ekipeve tė ndara nė tetė grupe do tė konkurojnė pėr trofenė e lakmuar tė Kupės sė Botės nė Brazil.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
SELAM BRAZIL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: