prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 STUDENTI JAPONEZ PĖRQAFON ISLAMIN

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: STUDENTI JAPONEZ PĖRQAFON ISLAMIN   Wed May 07, 2014 11:02 pm

Studenti japonez pėrqafon Islamin

Studenti japonez duke dėshmuar shehadetin nė njė ceremoni nė Qendrėn Kulturore tė Iranit nė Tokio.
Njė student universiteti japonez njoftoi kalimin e tij nė Islam nė njė ceremoni nė Qendrėn Kulturore Iraniane nė Tokio.
Kin Ichi Tani, njė student antropologjisė, zyrtarisht ka pėrqafuar Islamin, duke dėshmuar shehadetin, njoftoi dega e agjencisė IKNA nė Azinė Lindore.
Ai e pranoi emrin e ri, emrin Hadi, emrin e imamit tė 10-tė, emrin imam Hadiut.
Hadiu tha se ėshtė shumė i lumtur qė ka gjetur fenė e drejtė dhe shpreson se do tė pėrpiqet tė jetė njė musliman i mirė.
"Kam mėsuar pėr Islamin, kur isha student i shkollės sė mesme. Mė vonė, kam studiuar pėr fenė dhe arrita nė pėrfundim se ky ėshtė njė besim i pėrsosur. Pastaj kam vendosur pėr t’u bėrė musliman, "tha ai.
Hadiu shtoi se ai ka udhėtuar nė disa vende myslimane, duke pėrfshirė Iranin, Egjiptin, Sirinė dhe Libanin dhe se ai ėshtė aktualisht duke studiuar kulturėn e popullit iranian.

Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid YVEJSI, Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
STUDENTI JAPONEZ PĖRQAFON ISLAMIN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Tėrnava-Prokurorisė: Predikimet e Shefqet Krasniqit nuk janė as etike as nė pėrputhje me Islamin
» Dritan Dajti, studenti qė u kthye nė frikėn e policisė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: