prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 RADIO KUR'ANI, RADIO MĖ E POPULLARIZUAR NĖ MAROK

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: RADIO KUR'ANI, RADIO MĖ E POPULLARIZUAR NĖ MAROK   Sat May 10, 2014 11:46 pm

Radio Kur'ani, radio mė e popullarizuar nė Marok

Radio Kur’ani e Marokut ėshtė zgjedhur si radio-stacioni mė popullor nė kėtė vend tė Afrikės sė Veriut.
Sipas faqes sė internetit le360, mė shumė se 17 pėr qind e marokianėve i kanė dėgjuar programet e radio Kur’anit nė tremujorin e parė tė vitit 2014.
Pėr dėgjueshmėrinė e tij, stacioni Radio Kur’ani ėshtė shpallur Radio-stacioni mė popullor nė Maroko nė tre muajt e parė tė kėtij viti.
Radio FM doli e dyta nė popullaritet, me 16 pėr qind e marokianėve qė e dėgjojnė atė.
Gjashtė nga dhjetė marokianė tė moshės 11 dhe mbi tė e dėgjojnė radion ēdo ditė kėtė radio, thonė statistikat.
Maroku ėshtė njė vend islamik, ku afėrsisht 99 pėr qind e popullsisė ėshtė myslimane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
RADIO KUR'ANI, RADIO MĖ E POPULLARIZUAR NĖ MAROK
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: