prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 FUTBOLLISTI NĖ ANGLI NDĖRTOI NJĖ XHAMI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: FUTBOLLISTI NĖ ANGLI NDĖRTOI NJĖ XHAMI    Mon May 12, 2014 10:34 pm

Njė futbollist nga Senegali, qė luan nė Premier Leaguen e Anglisė, ka financuar ndėrtimin e njė xhamie nė qytetin e prindėrve tė tij nė Senegal.
Demba Ba, njė futbollist profesionist i cili luan si sulmues nė Premier League nė Angli, pėr ekipin e Chelsea-t dhe kombėtaren e Senegalit, ka siguruar paratė pėr ndėrtimin e Xhamisė Nasrallah nė qytetin Dundu, Senegal, raporton website sen24heures.
Mediat senegaleze kanė raportuar kontributin e tij pėrpara inaugurimit tė xhamisė e cila do tė hapet nė javėt e ardhshme.
Demba Ba ėshtė njė besimtar musliman i cili pėr ēdo gol bie nė sexhde, falėnderon Allahun, me ballė nė tokė. Ai ėshtė rritur, edukuar nė njė familje fetare.
" Pėr mua, mė e rėndėsishme ėshtė qė jam mysliman, se sa qė jam njė futbollist. Muslimani i mirė ėshtė njė njeri i mirė, kėshtu qė unė pėrpiqem tė jem njė njeri i mirė , " tha ai nė njė intervistė me gazetėn Indipedent.
Atdheu i tij, Senegali, ėshtė njė vend nė Afrikėn Perėndimore, ku Islami ėshtė feja mbizotėruese. Gati 90 pėr qind e popullsisė sė vendit vlerėsohet se janė mysliman.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
FUTBOLLISTI NĖ ANGLI NDĖRTOI NJĖ XHAMI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: