prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 GRUAJA MUSLIMANE KANDIDON PĖR KONGRESIN E SHBA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: GRUAJA MUSLIMANE KANDIDON PĖR KONGRESIN E SHBA   Tue May 13, 2014 10:31 pm

Gruaja muslimane kandidon pėr Kongresin e SHBA

Cheryl Sudduth ka vendosur tė bėhet gruaja e dytė muslimane pėr tė kandiduar pėr njė ulėse nė Kongresin e Shtetetve tė Bashkuara tė Amerikės..
Duke kėrkuar pėr tė hyrė nė Dhomėn e Pėrfaqėsuesve pėr tė pėrfaqėsuar rrethin e 11-tė Kongresit tė Kalifornisė, ajo shpreson pėr tė pėrmirėsuar sistemin arsimor publik, dhe pėr tė mbyllur hendekun e dallimeve nė mesin e anėtarėve tė komunitetit, ndėrmjet tė pasurve dhe tė varfėrve.
Si njė grua afrikano-amerikane muslimane, ajo gėzon pėrkrahjen e shumė njerėzve nė komunitetin e saj Afrikano-Amerikane dhe nga pakica Muslimane, si dhe nga gratė.
"Ne ende kemi nevojė pėr mė shumė gra ligjvėnėse qė sigurojnė ēėshtjet e grave sepse ato kanė pėrparėsi, kėshtu ka shkruar ajo nė faqen e saj nė Facebook.
Si njė ish-punonjėse e re, ajo ka ndihmuar, nė veēanti, njerėzit me aftėsi tė kufizuara dhe me raste sociale tė cilėt i merrte nė punė dhe trajnime, duke iu mundėsuar pėr tė fituar me aftėsitė vitale tė jetės.
Ajo ka qenė edhe njė aktiviste kundėr diskriminimit gjinor, etnik, racor dhe nė vendin e punės, si dhe njė aktiviste pėr pagesė tė barabartė.

Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė
Burimi: World Buletin
================================================== ===
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
GRUAJA MUSLIMANE KANDIDON PĖR KONGRESIN E SHBA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historiku i pėrvjetorit tė pavarėsisė sė ShBA-ve
» Dita e Pavarėsisė sė SHBA-sė, sinonim i lirisė
» MOTI ARKTIK NĖ SHBA
» Kėnd prej politikanėve e sundon gruaja, kush e ka amvise e kush Miss? (Foto)
» Gruaja e Tuk Jakovės: Fjalia pėr tė cilėn Enver Hoxha urdhėroi zhdukjen e tim shoqi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: