prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 10 MILION KOPJE TĖ KUR'ANIT DO TĖ PUBLIKOHEN NĖ KATAR

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: 10 MILION KOPJE TĖ KUR'ANIT DO TĖ PUBLIKOHEN NĖ KATAR   Sun May 18, 2014 10:33 pm

10 milion kopje tė Kur'anit do tė publikohen nė Katar

10 milionė kopje tė Kur'anit tė Shenjtė do tė publikohet nė bashkėpunim me Eid Bin Muhamed Al-Thani, Shoqatėn Bamirėse nė Katar.
Sipas gazetės Al-Raja, shoqata ka specifikuar se ka dhėnė njė milion Rialė tė Katarit pėr publikimin e kopjeve tė Kur'anit.
Rreth 100,000 kopje tė Kur’anit do tė shpėrndahen nė Togo dhe Bregun e Fildishtė pėr tė pėrmbushur nevojėn e muslimanėve pėr Librin Hyjnor nė kėto rajone.
Pėr mė tepėr, 25.000 kopje tė xhuzit 29 dhe 30 tė Kur'anit tė Shenjtė do tė shpėrndahen nga Shoqata Bamirėse nė mesin e muslimanėve tė Togos dhe Bregut tė Fildishtė.
Shoqata Bėmirėse, Eid Bin Muhamed Al-Thani, ėshtė njė organizatė bamirėse islamike me qendėr nė Katar. Organizata menaxhon, investon dhe shpėrndan ndihma pėr Bajram nga Shejh Bin Muhamed Al-Thani dhe fonde tė tjera pėr tė mirėn e popullit nė nevojė nė rajon.
Muslimanėt nė Togo pėrfaqėsojnė midis 12 dhe 20% tė popullsisė dhe rreth 50-60% tė popullsisė nė Bregu i Fildishtė.

Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid YVEJSI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
10 MILION KOPJE TĖ KUR'ANIT DO TĖ PUBLIKOHEN NĖ KATAR
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mentor Thaqi:NĖ PĖRKUJTIM TĖ MASAKRĖS SĖ BELEGUT TĖ DEĒANIT DHE GJITHĖ MASAKRAVE NĖ ATDHEUN TIM,NDERIM!!!
» Denimi i Smajl Haradinajt dhe Lėvizjes Nacional-ēli­ri­mtare e Kosovės - Grupi i deēanit
» Publikohen emrat e 10 personave tė vrarė nė Kumanovė?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: