prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 EKSPOZITĖ E KUR'ANIT TĖ SHENJTĖ NĖ QERBELA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: EKSPOZITĖ E KUR'ANIT TĖ SHENJTĖ NĖ QERBELA    Tue May 20, 2014 11:23 pm

Ekspozitė e Kur’anit tė Shenjtė nė Qerbela

Njė ekspozitė e Kur’anit tė Shenjtė ėshtė duke u mbajtur nga Dar- ul - Kur'an, nė Xhaminė e Shenjtė tė Imam Husejnit nė rajonin Bain - ul- Haramain nė qytetin e shenjtė tė Qerbelasė.
Sipas faqes tė internetit Dar- ul - Kur'an , " Ne duhet tė ringjallin ( mėsimet e ) Kur’anit " ėshtė motoja e ekspozitės, si pjesė e njė festivali tė titulluar “Drita e Zbulesės dhe Pejgamberllėku”. )
Kopje tė Kur'anit tė Shenjtė, kaligrafi Kur'anore, postera ku shfaqėn aktivitetet Kur'anore tė Dar- ul - Kur'an, komente tė Kur'anit, CD tė Kur'anit, kėndime tė Kur’anit nga kėndues, hafizė tė shquar tė Botės Myslimane, janė paraqitur nė ekspozitė.
Ekspozita pėrfshin edhe programe tė tjera tė tilla siē ėshtė “ Rexhebijjah”, ” Seanca Kur’anore”, Kėndim tė Kur’anit nė Xhaminė e Shenjtė tė Imam Husejnit dhe njė Garė Kombėtare Kur’anore pėr kėndimin e Kur’anit tė Shenjtė me pjesėmarrjen e kėnduesve tė Kur’anit nga krahinat e ndryshme tė Irakut.
Me qėllim pėr tė pėrhapur Kulturėn Kur'anore, Dar - ul - Kur'an ka organizuar dhe kontribuar nė ekspozita tė ndryshme kombėtare dhe ndėrkombėtare tė Kur'anit, gjithashtu, deri mė tani ka dhuruar libra Islame dhe produkte tė ndryshme nė mesin e komuniteteve tė ndryshme Islame.
Ekspozita ėshtė hapur mė 16 maj 2014 dhe do tė zgjasė deri mė 21 maj 2014.

=========================================


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
EKSPOZITĖ E KUR'ANIT TĖ SHENJTĖ NĖ QERBELA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mentor Thaqi:NĖ PĖRKUJTIM TĖ MASAKRĖS SĖ BELEGUT TĖ DEĒANIT DHE GJITHĖ MASAKRAVE NĖ ATDHEUN TIM,NDERIM!!!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: