prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 PANAIR NDĖRKOMBĖTAR PĖR USHQIM HALLALL NĖ KINĖ

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: PANAIR NDĖRKOMBĖTAR PĖR USHQIM HALLALL NĖ KINĖ   Wed May 21, 2014 10:28 pm

Panair Ndėrkombėtar pėr Ushqim Hallall nė Kinė

Panairi Ndėrlombėtar pėr Ushqime dhe Prodhime Islame Hallall u hap nė Shangai, Kinė, mė 15 maj 2014.
Sipas website Xhadid Al-xhaum, panairi katėr-ditorė, gjithashtu, paraqet teknologji tė specializuara dhe pajisje tė industrisė ushqimore.
Organizuar nė njė vend me hapėsirė prej 30.000 metra katrorė, panairi pritet se mundė tė ketė numėr rekord tė pjesėmarrėsve dhe tė prodhimeve tė paraqitura.
Nė kėtė Panair Ndėrkombėtarė janė rreth 1.000 pėrfaqėsues nga Kina, shtetet arabe, Malajzia, Irani, Pakistani, Turqia, dhe nga vende tė tjera qė marrin pjesė.
Forumi pėr bashkėpunim ekonomik dhe tregtar midis Shangait dhe vendeve tė tjera pėrmes Rrugės sė Mėndafshit, gjithashtu, ėshtė planifikuar nė mesin e programeve tė ngjarjes ndėrkombėtare.
Panairi Ndėrkombėtarė luan njė rol tė rėndėsishėm nė rritjen e bashkėpunimit tregtar midis Kinės dhe vendeve Islamike

Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid YVEJSI, GjakovėMbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
PANAIR NDĖRKOMBĖTAR PĖR USHQIM HALLALL NĖ KINĖ
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kosova anėtare e FMN,(Fondi Monetar Ndėrkombėtar)
» Kristaq Shabani:Lidhja Ndėrkombėtare e Poeteve , Shkrimtarėve dhe Artistėve "PEGASI" ALBANIA -NJOFTIM
» Dr. Zymer Neziri:Epika gojore shqiptare nė simpoziumin ndėrkombėtar tė Univerisitetit tė Harvardit
» Dita ndėrkombėtare e Emigracionit
» Forumi Ndėrkombėtar pėr energjetikė: Kosova vend i sigurt pėr investime tė huaja

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: