prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 DO TĖ SHPĖRNDAHEN NĖ BRAZIL 250.OOO PĖRKTHIME TĖ KUR'ANIT

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: DO TĖ SHPĖRNDAHEN NĖ BRAZIL 250.OOO PĖRKTHIME TĖ KUR'ANIT   Fri May 23, 2014 10:38 pm

Do tė shpėrndahen nė Brazil 250.000 pėrkthime tė Kur’anit

Ministria pėr Ēėshtje Fetare e Kuvajtit ka nė plan pėr tė dhuruar 250.000 kopje tė pėrkthimeve tė Kur'anit nė gjuhė tė ndryshme nė Brazil gjatė Kupės sė Botės Botėrore, FIFA 2014.
Kėshilli i Ministrisė pėr Kur’an njoftoi se ka hapur njė tender pėr sigurimin e kopjeve tė Kur’anit, raportoi website Al - Shoruk Al - Riyazia.
Kėshilli tha se pėrkthimet e Kur’anit nė spanisht, portugalisht, anglisht dhe frėngjisht do tė shpėrndahen nė hotele, stadiume dhe nė vende tė tjera publike .
Kupa Botėrore FIFA 2014 do tė fillojė me njė ceremoni mė 12 qershor 2014. Ndeshja e hapjes do tė jetė nė mes Brazilit dhe Kroacisė, ditėn e premte, mė 13 qershor 2014.
Njė total prej 32 ekipeve tė ndahen nė tetė grupe do tė konkurrojnė pėr trofe lakmuar Kupės sė Botės nė Brazil.
Mė herėt ishte njoftuar se njė libėr i veēantė, udhėzues, ėshtė botuar nė Brazil pėr tifozėt myslimane me rastin e Kupės sė Botės FIFA 2014.
I titulluar " Selam Brazil ", broshura ka 32 - faqe dhe ėshtė botuar nga Bashkimi i Shoqatave Islamike tė Brazilit nė bashkėpunim me ambasadėn e Omanit nė kėtė shtet nė Amerikėn e Jugut.
Kryetari i Bashkimit tė Shoqatave Islamike tė Brazilit, Muhammed Husein el- Zukbi tha se broshura i ofron tifozėve myslimanė adresat e qendrave islame, xhamive, restorantet hallall dhe qendrat argėtuese pėr aktivitete, aktivitete tė cilat janė nė pėrputhje me ligjet e Sheriatit Islam.
Ai tha se broshura, gjithashtu, pėrmban njė histori tė shkurtėr tė pranisė sė Islamit nė Brazil dhe pėr kulturėn e muslimanėve brazilianė.
Sipas Muhammed Al- Zukbi, kopjet e broshurės " Selam Brazil " janė ofruar pranė tė gjitha linjave ajrore nė vendet islame dhe arabe qė do tė shpėrndahen nė mesin e udhėtarėve muslimanė qė udhėtojnė pėr nė Brazil .
Algjeria, Republika Islamike e Iranit dhe Bosnja e Hercegovina janė shtete muslimane ekipet e futbollit tė kėtyre shteteve do tė jenė tė pranishme nė Kupėn e Botės -FIFA 2014.
Gjithashtu, njė numėr i ekipeve tė tjera, duke pėrfshirė Francėn, Bregun e Fildishtė dhe Kamerunin kanė lojtarė muslimanė.
Kupa e Botės –FIFA 2014 do tė fillojė me njė ceremoni mė 12 qershor. Ndeshja e hapjes do tė jetė nė mes Brazilit dhe Kroacisė, ditėn e premte mė 13 qershor 2014.
Njė total prej 32 ekipeve tė ndara nė tetė grupe do tė konkurojnė pėr trofenė e lakmuar tė Kupės sė Botės nė Brazil.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
DO TĖ SHPĖRNDAHEN NĖ BRAZIL 250.OOO PĖRKTHIME TĖ KUR'ANIT
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mentor Thaqi:NĖ PĖRKUJTIM TĖ MASAKRĖS SĖ BELEGUT TĖ DEĒANIT DHE GJITHĖ MASAKRAVE NĖ ATDHEUN TIM,NDERIM!!!
» Denimi i Smajl Haradinajt dhe Lėvizjes Nacional-ēli­ri­mtare e Kosovės - Grupi i deēanit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: