prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SESION TRAJNIMI PĖR IMAM NĖ FRANCĖ

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: SESION TRAJNIMI PĖR IMAM NĖ FRANCĖ   Thu May 29, 2014 10:18 pm

Sesion trajnimi ėshtė planifikuar pėr imam, mėsues tė edukimit islam nė Francė

Organizata Islame, Arsimore, Shkencore dhe Kulturore ( ISESCO ) , ka nė plan tė mbajė njė sesion trajnimi pėr imamė, kėshilltarė dhe mėsues tė arsimit islam nė Francė.
Sipas faqes sė ISESCO (Organizata Islame Arsimore, Shkencore dhe Kulturore) trajnimi do tė organizohet nė Saint -Etienne, Francė , nė bashkėpunim me Ministrinė e Ēėshtjeve Islamike tė Shtetit tė Kuvajtit, dhe nė koordinim me Qendrėn Sociale e Kulturore tė Marokut.
Sesioni ėshtė planifikuar tė zhvillohet mė 30 maj - 2 qershor 2014 dhe ka pėr qėllim zhvillimin e metodave tė mėsimdhėnies dhe rritjen e rolit tė edukimit nė vlera tė pėrbashkėta njerėzore.
Nga kjo veprimtari do tė pėrfitojnė 25 imamė, kėshilltarė dhe mėsues tė arsimit islam, tė cilėt do tė trajnojnė aftėsitė e komunikimit me metodat moderne nė arsim nė mėnyrė qė tė forcojnė rolin e tyre nė edukimin e fėmijėve tė komuniteteve myslimane nė vlerat e dialogut dhe diversitetit kulturor pėrmes librave tė edukimit Islam.
Sesioni, gjithashtu, ka pėr qėllim tė nxisė komunikimin nė mes tė palėve tė interesuara dhe tė inkurajojė shkėmbimin e pėrvojave.

Pėrktheu nga anglishtja,
Mexhid Yvejsi, Gjakovė

======================================================

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
SESION TRAJNIMI PĖR IMAM NĖ FRANCĖ
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kush janė 12 imamėt e BIK'ut qė u arrestuan sot
» IMAM HUSEIN MENSUR EL-HALLAXHI (857-922)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: