prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 GARA KUR'ANORE PĖR FEMRA NĖ BELGJIKĖ

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: GARA KUR'ANORE PĖR FEMRA NĖ BELGJIKĖ   Sat Jun 07, 2014 10:46 pm

Gara Kur'anore pėr femra nė Belgjikė

Mėsimi i Kur’anit pėrmendėsh dhe Gara Kur’anore tė kėnduar nga femrat u zhvilluan me 3 qershor 2014 nė Bruksel, Belgjikė.
Sipas faqes, islamic website, Xhamia Ibn Mesudi nė kryeqytet e ka organizuar edicionin e dytė tė garave rajonale.
Xhamia Ibn Mesudi ka bėrė ftesė pėr Garat ku do tė kėndohet i tėrė Kur’ani dhe do tė mėsohen pėrmendėsh Suret Llukman, Mulk, Kalem, dhe Vakia, qė do tė jenė kategoritė e Garave.
"Historia e Islamit, ringjallja e identitetit", "Muaji i Shenjtė i Ramazanit dhe Udhėtimi" janė titujt e forumeve qė u zhvilluan nė periferi tė Garave.
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė

======================================================
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
GARA KUR'ANORE PĖR FEMRA NĖ BELGJIKĖ
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Basha i pėrgjigjet Letrės sė Kadaresė: Pse nuk tėrhiqem dot nga gara.
» Kush Tradhėton mė shumė Femra apo Mashkulli ?
» Traditat tona: Gara e bakllavasė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: