prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 AL-AZ-HARI PĖRSHĖNDET KĖNDIMIN E KUR'ANIT NĖ VATIKAN

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: AL-AZ-HARI PĖRSHĖNDET KĖNDIMIN E KUR'ANIT NĖ VATIKAN   Mon Jun 09, 2014 9:57 pm

Al-Az’hari pėrshėndet kėndimin e Kur’anit nė Vatikan

Qendra Islamike Al-Az’har nė Egjipt e ka mirėpritur vendimin e Papa Franēeskut pėr tė lejuar muslimanėt tė kėndojnė Kur'anin dhe tė kryejnė lutjet islame nė Vatikan.
Mahmoud Al-Azb, njė kėshilltar i Shejhut tė Al-Az’harit, tha se vendimi ka hapur njė kapitull tė ri nė marrėdhėniet mes Vatikanit dhe Myslimanėve dhe Botės Arabe.
Ai theksoi se myslimanėt respektojnė pasuesit e tė gjitha feve dhe janė kundėr ēdo lloji tė dhunės dhe ekstremizmit.
Vendimi nga udhėheqėsi i katolikėve tė botės, pėr tė lejuar kėndimin e Kur’anit dhe lutjet islamike nė Vatikan tė dielėn ka pėr qėllim promovimin e paqes.

======================================================


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
AL-AZ-HARI PĖRSHĖNDET KĖNDIMIN E KUR'ANIT NĖ VATIKAN
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gra tė mira e tė bukura Ju pėrshėndet poeti Vullnet Mato me poezinė DHURATA GRAVE
» Pėrshėndetje nga zemra!
» PĖRSHĖNDETJE, URIME dhe SUKSESE nė JETĖN TUAJ tė LAVDISHME
» Marjan Dodaj: Pėrshėndetje miqėve!
» Njė pėrshėndetje pėr Kozeta Zylon nga Luan Cipi?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: